b_300_0_16777215_00_images_dzien-ziemi.jpg

22 kwietnia obchodzimy „Dzień Ziemi”. Celem akcji prowadzonej z tej okazji jest promowanie w społeczeństwie postaw przyjaznych środowisku. Święto to ma nam uświadomić jak krucha jest biosfera Ziemi.

Prosimy chętnych uczniów o wykonanie plakatu w formacie A3 dowolna techniką. Temat to: „Dzień Ziemi” (praca może np.: zachęcać do segregowania odpadów). Najlepsze plakaty zostaną nagrodzone! Termin oddania – 16 kwietnia 2018 r. Prace proszę oddawać do Pani Kamińskiej lub Pani Jęczmień.

Z okazji „Dnia Ziemi” zostaną też przeprowadzone w klasach szkoły podstawowej konkursy ekologiczne oraz rozegrana zostanie gra ekologiczna JUMANJI (wezmą w niej udział trzyosobowe reprezentacje klas IV-VI wyłonione w drodze eliminacji). Czekają nagrody! Dla klasy, która otrzyma najwięcej punktów w eliminacjach przewidujemy słodki upominek.

Przypominamy, że zbiórka surowców wtórnych jest najprostszym sposobem dbania o czystość, stabilność i piękno naszej planety. Zachęcamy w dalszym ciągu do przynoszenia makulatury, zużytych baterii i nakrętek.

Ziemia dziękuje za Waszą pomoc! smile

Back to top