Dziś jest Wtorek, 11 Grudnia 2018r.     imieniny: Biny, Damazego, Waldemara
Aleksandra Majewska uczennica II klasy liceum otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość odbyła się w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Stypendium otrzymali najlepsi uczniowie w szkołach ponadgimnazjalnych.Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rumi odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek i Seniorek w gimnastyce artystycznej jak również podsumowanie wszystkich edycji Pucharów Polski w roku 2018.
Nasze uczennice jak zwykle nie zawiodły!
Drużynowe Mistrzostwo Polski w kategorii seniorek zdobyły zawodniczki klubu SGA GDYNIA:
Natalia Kozioł i Kornelia Pacholec.
W kategorii juniorek Wicemistrzostwo Polski należy do zawodniczek klubu UKS JANTAR GDYNIA:
Adrianna Budnik, Victoria Kozłowska, Wiktoria Wójtowicz.
Brązowy medal wywalczyły zawodniczki SGA GDYNIA:
Marcelina Mądry, Laura Osada.
W tej samej konkurencji druga drużyna SGA GDYNIA zajęła miejsce 6:
Laura Zakreta, Emilia Pacholec, Zuzanna Ciesielska.
W klasyfikacji generalnej Pucharu Polski Seniorek zwyciężyła Natalia Kozioł.
Tym samym obroniła tytuł najlepszej seniorki z ubiegłego roku.
W kategorii juniorek najlepsza w wieloboju okazała się Kornelia Pacholec , a na trzecim stopniu podium stanęła Adrianna Budnik.

4 zespoły i 4 medale dla uczennic Szkoły Mistrzostwa Sportowego GDYNIA w Mistrzostwach Polski!

W Dziwnowie odbyły się Mistrzostwa Polski w układach zespołowych.
Nasze uczennice zdobyły 2 złote i 2 srebrne medale????

Oliwia Świątecka

Gratulujemy serdecznie wszystkim naszym gimnastyczkom, reprezentującym gdyńskie kluby: UKS JANTAR GDYNIA i SGA GDYNIA

#Gdynia

Szymon Więckowicz absolwent VII SLO znalazł się w gronie najlepszych maturzystów w naszym mieście.Gala wręczenia wyróżnień odbyła się w auli szkoły muzycznej, w obecności Bartosza Bartoszewicza, wiceprezydenta Gdyni oraz Joanny Zielińskiej, przewodniczącej Rady Miasta Gdyni.
Gratulujemy Szymon i życzymy wielu sukcesów w dorosłym życiu.
Krzysztof Finster otrzymał nagrodę od prezydenta miasta Wojciecha Szczurka. Krzysiek znalazł się w gronie najlepszych gimnazjalistów w naszym mieście.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Fantastyczny występ reprezentantek Polski w gimnastyce artystycznej podczas Mistrzostw Europy w Guadalajarze!!!
Uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdyni w składzie:
Julia Chochół, Aleksandra Majewska, Aleksandra Wlaźlak, Agata Malisiewicz, Alicja Guja, Michalina Nicpoń zajęły 11 miejsce w wieloboju kwalifikując się do finału układu z 5 obręczami, w którym to z oceną 17.6 uplasowały się na miejscu 7!
Jest to najlepszy wynik od 17 lat!??
W kategorii juniorek Polskę reprezentowała również nasza uczennica Kornelia Pacholec wraz z koleżanką z KS Legion Warszawa - Alicją Dobrołęcką.
W klasyfikacji drużynowej wraz ze "zbiorówką" zajęły bardzo dobre 12 miejsce!
Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodniczek i ich trenerek???
#teamPoland????

Blisko 130 zawodniczek z Polski, Azerbejdżanu, Luxemburga, Litwy, Izraela oraz Czech zaprezentowało swoje umiejętności w międzynarodowych Turniejach „ 4th Baltic Junior Cup” oraz „ Gdynia Rhythmic Stars” w miniony weekend. Wśród startujących dziewczynek od seniorek po najmłodsze siedmiolatki zaprezentowały się również uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego .

W międzynarodowym turnieju „ 4th Baltic Junior Cup” w kategorii juniorek w wieloboju dwie nasze uczennice stanęły exequo na 2 miejscu- Laura Zakreta i Victoria Kozłowska . W kategorii juniorek 7 miejsce zajęła Wiktoria Wójtowicz, a Julia Piechocka 10 miejsce .

W kategorii juniorek młodszych  zwyciężyła Marcelina Mądry,  a nasze pozostałe zawodniczki zajęły następujące miejsca : Kinga Kaczor 4m ( 3m w roczniku 2007), Lena Jastrzębska 6m , Patrycja Gawior 7m. Regulamin turnieju przewidywał, że do końcowej klasyfikacji liczyły się tylko dwie najlepsze zawodniczki z każdego klubu . Brawa również dla naszych pozostałych uczennic, których noty uplasowały je na następujących miejscach : Król Jagoda -7m ( 3m w roczniku 2006), Król Julia 8m, Apolonia Chabowska 12m, Oliwia Świątecka 13m, Wiktoria Wohlfhart 19m, Oliwia Kolera 20m.

W kategorii rocznika 2008 nasze zawodniczki zajęły następujące pozycje: Jagoda Łągiewczyk 7m, Anastazja Bednarczyk- 9m, Nadia Gorlikowska 12m, Paula Trocka 14m, Agata Kobylańska 18m.

W drugim rozgrywanym w pięknej hali Gdynia Arena turnieju FIG oraz „ Gdynia Rhythmic Stars” w kategorii juniorek bardzo dobrze zaprezentowała się Kornelia Pacholec , która wraz z koleżanką z reprezentacji Polski Alicją Dobrołęcką wygrała w klasyfikacji drużynowej juniorek, a w niedzielnych finałach Kornelia zdobyła dwa złote medale i jeden srebrny !!! Druga nasza reprezentantka Adrianna Budnik w składzie drugiej polskiej drużyny zajęła 4 miejsce ( wraz z Mileną Górską z Warszawy) .

W kategorii seniorek wysokie 2 miejsce zajęła Natalia Kozioł  ( w niedzielnych finałach trzy srebrne medale i jeden złoty ), a 5 miejsce Natalia Wiśniewska.

W pokazach zaprezentowała się również zbiorówka reprezentacji Polski seniorek składająca się z uczennic SMS Gdynia , dla której był to ostatni sprawdzian przed wyjazdem na Mistrzostwa Europy w Guadalajarze.

Historyczny wynik Reprezentacji Polski w układach zespołowych podczas Pucharu Świata w Hiszpanii!
Uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego GDYNIA zajęły 6 miejsce w wieloboju podczas pierwszej edycji World Challenge Cup Guadalajara 2018.
W zawodach tych wzięło udział 17 reprezentacji!
Ponadto nasze dziewczęta zakwalifikowały się do finału w układzie z obręczami, w którym zostały sklasyfikowane jeszcze wyżej i z najwyższą oceną w historii - 17.550 uplasowały się na miejscu 5!
W zawodach tych w konkurencji indywidualnej wzięła udział Natalia Kozioł, która w stawce 51 zawodniczek zajęła 24 miejsce w wieloboju a w układzie z piłką i wstążką uplasowała się na miejscu 20.