Dziś jest Poniedziałek, 26 Lutego 2018r.     imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
b_300_0_16777215_00_images_szkola_wymiana.jpgZSSO w Gdyni prowadzi wymianę międzynarodową z innymi szkołami krajów Unii Europejskiej od 2007 roku. W latach 2012-2014 wymiana ta odbywała się w ramach projektu Smart & Simple, stanowiącego część programu Comenius.
W projekcie współpracowały poza ZSSO szkoły z Francji, Wielkiej Brytanii, Holandii, Szwecji, Finlandii i Włoch. Od kilku lat współpracujemy ze szkołami z Holandii (Lyceum Mencia Mendoza z Bredy) i Włoch (Istituto Comprensivo D.Giotti z Casalmaggiore).

Uczniowie ze szkół uczestniczących w wymianie podczas wyjazdów poznają kulturę i obyczaje gospodarzy oraz zwiedzają najpiękniejsze miejsca w ich miastach i regionach, co pozwala im uzyskać nowe - międzynarodowe! - doświadczenia. Ponieważ oficjalnym językiem podczas wymiany jest angielski, nasi podopieczni wzbogacają wiedzę oraz słownictwo i wykorzystują znajomość języka w praktyce, co przyczynia się również do lepszych wyników podczas sprawdzianów i egzaminów. Wyjazdy w ramach wymiany z jednej strony uczą młodych ludzi samodzielności, a z drugiej - umożliwiają im nawiązanie nowych przyjaźni, które często trwają jeszcze długo po powrocie do ojczyzny.

Back to top